Dolerio kursas Lietuvos banke.

1.1275

Atnaujinta: 2016-02-13

Dolerio kursas – tai kaina, kuri kitomis valiutomis mokama už šį piniginį vienetą. Žmonėms, besidomintiems valiutomis, jų kursu ir kitomis ypatybėmis, nekyla nuostabos dėl to, kaip skirtingų šalių pinigai įvairuoja vertės požiūriu. O skirtumai iš tiesų nemenki. Ir doleris puikiai tai iliustruoja.
Kai kurių valiutų „nelygybė“ tiesiog apstulbina, tačiau yra ir panašios galios pinigų. Pavyzdžiui, JAV dolerį palyginus su euru, gaunama, jog pastarasis sudaro kiek daugiau nei 1,3 pirmojo dydžio. Tačiau visai kitaip svarstyklės pasisuka, jei, sakykime, Japonijos jena konvertuojama į JAV dolerį – santykis milžiniškas: 0,00974. Jei kaip pavyzdys būtų imamas lito ir dolerio kursas, taptų aišku, jog kintant laikams keičiasi ir pinigai. Turbūt daugelis prisimena, jog prieš dešimt ar keliolika metų dolerio kursas lyginant su litu buvo net 4/1. Štai dabar šis skaičius sumenkęs iki maždaug 2,5. Taip, metams bėgant dolerio vertės įspūdingumas sumenko. Internete galima atrasti 2003-iaisiais ar 2007-aisiais metais rašytų straipsnių apie nuvertėjimą. Tiesa, kai kurios antraštės dabar atrodo kiek perdėtos, viskas pernelyg hiperbolizuota. Nemenkas dėmesys tokiuose straipsniuose sutelkiamas į asmenis, laikiusius santaupas doleriais.
Na, o ką matome XXI a. antro dešimtmečio viduryje? Kaip ir priklauso europiečiams, didesnis dėmesys skiriamas eurui. Tai ypač pastebima naudotų automobilių rinkoje. Niekas nesako, kiek „žalių“ kainavo naujas garažo gyventojas – mašina įkainojama eurais. Žinoma, dolerio kursas visiškai savo svarbos nepraranda. Jo vertę galima lengvai rasti internete. Negana to, nesunku palyginti, koks šios valiutos ir bet kurio kito piniginio vieneto vertės santykis. Doleris svarbų vaidmenį atlieka, jei užsimanoma įsigyti kokių nors daiktų iš JAV. Kai prie prekių internetinėse parduotuvėse matomi patraukliai maži skaičiukai, stimulas pirkti tik didėja. Vis dėlto šokti į dilgėles nevertėtų – prieš perkant reikia pasidomėti tuometiniu dolerio kursu ir ar viską pavertus litais norimi įsigyti daiktai nekainuos daugiau, nei būtų perkama savoje šalyje
Dolerio kursas, nors ir sumenkęs, savo reikšmės nepraranda. Jį sužinoti dažniausiai prireikia, kaip ir minėta, perkant iš užsienio internetinių parduotuvių. Žinoma, tai aktualu ir norint aplankyti Ameriką. O ši kai kuriems vis dar svajonė...

Sužinokita koks šiuo metu yra svaro kursas. Vienoje vietoje pateikiami valiutų kursai visuoe bankuose. Tai patogesnis būdas sužinoti kur palankiausas kursas.